Landslagsläger + träningen just nu! @williambroman

februari 12, 2017 Posted by william.broman

Practice going well #gymnastics #fitness #crossfit #calisthenics #strength #gymmotivation #gym #gymlife #gymtime #training

En video publicerad av William Broman (@williambroman)

Go and follow my home club @hg_ladz for some legendary gymnastics and lads, aka Flyin’ farmers

En video publicerad av William Broman (@williambroman)

Hejsan, hoppas du njuter av dagen!

Den här veckan har det varit landslagsläger i Malmö. Lägret fokuserade på att lägga grunden för säsongen, genom att vi började köra halva serier i samtliga redskap. Det var ett lite tuffare läger för min del, men mycket givande må jag säga. Det är alltid svårt att börja komma in i tävlingsform, men snart kommer serierna sitta perfekt.

Om cirka tre veckor så är det dags för säsongens första tävling i Skottland. Det är skottska mästerskapen och vi Hammarbygymnaster inom MAG är inbjudna till tävlan. Det ska bi mycket härligt att kickstarta säsongen och provköra de nya serierna innan de mer betydande tävlingarna. Framåt Hammarby!

Du får ha det strålande, så hörs vi nästa helg igen!

//wille

Comments are closed.

Vill du annonsera här?