Träningen just nu!! @williambroman

februari 4, 2017 Posted by william.broman

Hallå där kära vänner, hoppas ni njutit av veckan!

På min 20-årsdag i måndags blev det klart att MAG verksamheten kommer att sponsras av företaget Catea. Det känns helt helt helt fantastiskt att få ta del av en sådan sponsring till och med Os i Tokyo 2020. Nu har vi äntligen möjligheten att prestera grymt bra på världsscenen. Med denna satsning kommer vi bland annat erbjudas bättre fysioterapi, en ekonomisk ersättning, mer läger och tävlingar av internationell klass. Det är helt sjukt vad det här kommer bli bra!

För min del har veckans träning gått helt enormt bra. Min ringserie börjar redan bli grym så här tidigt på säsongen och jag känner verkligen att det kommer vara högklassigt på de stora tävlingarna som DTB-pokal och Em under vår säsongen.

Ni får ha det enormt bra kära vänner, så hörs vi snart igen!

//wille

Comments are closed.

Vill du annonsera här?