Grym träning + Gymnastikförbundets utvecklingshelg! @williambroman

januari 22, 2017 Posted by william.broman

Hallå kära vänner, hoppas ni haft en strålande vecka!

Den här veckan har varit mycket rolig, det startade med att några personlig träningsmål gick i lås och slutade med en föreläsning på Gymnastikförbundets utvecklingshelg i Stockholm. Jag har tränat mer än bara sjukt hårt för att klara av några kombinationer av övningar i ringar och nu äntligen sitter dem där de ska. Det ska bli sjukt kul att exempelvis tävla på en F styrkeövning i ringar i vår.

Det var mer än roligt och väldigt utvecklande att vara en del av Gymnastikförbundets utvecklingshelg. Aktiva representanter från Rytmisk, Trampoline, Trupp, Artistisk gymnastik var på plats för att framhäva personliga erfarenheter av vår fantastiska idrott. Det var jättekul att träffa alla duktiga gymnaster och vara med och utveckla vår idrott till det bättre!

Ni får ha en strålande vecka, så hörs vi nästa helg igen!

//wille

Comments are closed.

Vill du annonsera här?